Cena polopodzemných kontajnerov MOLOK

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Často diskutovanou témou v každej oblasti spotreby je cena. Samozrejme, neobchádza ani polopodzemné kontajnery.

 

Spravidla sa na každú investíciu pozeráme cez parameter ceny. Zaručene ušetríme najviac, ak nebudeme do ničoho investovať, nič si nekúpme. To nám však neprinesie žiadnu hodnotu. Rozdiel medzi investíciou a investíciou je v hodnote, ktorú nám prinesie a ako dlho nám túto hodnotu bude prinášať. Čítajte viac v článku nižšie.

Nakoľko ide o investíciu do systému, ktorého životnosť sa počíta na desaťročia, nie je odpoveď na otázku „Koľko to stojí?“ absolútne najdôležitejšia. Ak by sme sa chceli baviť čisto o obstarávacej cene polopodzemných kontajnerov, tak tá začína na úrovni 1.500 €. Vplyv na cenu má objem polopodzemného kontajnera, jeho prevedenie/vybavenie, typ a farebný odtieň obloženia atď. Rovnako tak treba zohľadniť cenu projektovej dokumentácie a cenu stavebných prác, ktorá vstupuje do výslednej obstarávacej ceny kontajnera. Pri posudzovaní hodnoty je však obstarávacia cena polopodzemného kontajnera MOLOK len jeden z atribútov na ktoré je potrebné sa pozerať. Životnosť, údržba, cena náhradných dielov a servisu sú ďalšie.

V podstate sa pozeráme na každú investíciu cez parameter ceny. Zaručene ušetríme najviac, ak nebudeme do ničoho investovať, nič si nekúpme. To nám však neprinesie žiadnu hodnotu. Rozdiel medzi investíciou a investíciou je v hodnote, ktorú nám prinesie a ako dlho nám túto hodnotu bude prinášať.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: REDOX

 

Budovanie polopodzemných kontajnerov je investícia zhruba na rovnakej úrovni ako zabezpečenie zberu odpadov prostredníctvom štandardných kontajnerov doplnených o prístrešok, klietku alebo oplotenie definujúce priestor pre kontajnery. Ak však vezmeme do úvahy životnosť a prevádzkové náklady tejto investície, zistíme, že polopodzemné kontajnery MOLOK sú ekonomicky výhodnejšie ako porovnávaná alternatíva. Do ceny totiž vstupujú náklady na údržbu, prevádzku a servis, ktoré sa hodnotia po celú dobu životnosti. Od roku 2013 do dnešného dňa je priemerná cena servisu a údržby 1 ks polopodzemného kontajnera MOLOK 2,40 €/rok.

Kvalita produktov MOLOK je správne riešenie za správnu cenu.

Na požiadanie sme pripravení nakalkulovať konkrétnu cenu pre konkrétne riešenie. Viac sa dozviete na www.redox-enex.sk

Ilustračné foto.
Scroll to Top

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".