Žiť v meste znamená aj sa oň starať. V REDOX-ENEX to vedia

Pomáhať a zveľaďovať, alebo spoločensky zodpovedné podnikanie. Tohto sa drží tím ľudí zo spoločnosti REDOX-ENEX. Preto sa v piatok 11. júna zapojili do dobrovoľníckej akcie Naše mesto. Spoločne sa rozhodli vyčistiť a vymaľovať drevené lavičky a pódium v komunitnom Centre pre rodinu Trenčín. Spoločnými silami prispeli k zveľaďovaniu mesta, v ktorom žijú a pracujú.

Na obrázku môže byť 3 ľudia, stojaci ľudia a vonku

 

Komunitné centrum a kaviareň v jednom. Veľmi príjemné miesto, ktoré leží v  nenápadnej lokalite priamo pod Trenčianskym hradom v objatí hustej zelene. Toto výnimočné miesto existuje vďaka dobrovoľným príspevkom, ktoré im návštevníci darujú, dotáciám a v neposlednom rade aj vďaka skvelému personálu, ktorý si vás získa hneď pri vstupe. Práve tu sa rozhodla štvorica kolegov z REDOX-ENEX pomôcť so zveľaďovaním. Podľa nich si komunitné centrum, ktoré je občianskym združením, zaslúži pozornosť a starostlivosť občanov. Cieľom centra je podpora rodiny úplnej, neúplnej, šťastnej, ale aj tej, ktorá sa nachádza v kríze.

 

Tím z REDOX-ENEX sa rozhodol pre pomoc v tomto centre práve preto, lebo sa mu páči chuť centra motivovať, inšpirovať, sprevádzať, skvalitňovať vzťahy v rodinách a podávať pomocnú ruku ľuďom v zložitej situácii. Členovia spoločnosti REDOX-ENEX, ktorá sa zaoberá odpadovým hospodárstvom a  dodáva polopodzemné  kontajnery MOLOK, si uvedomujú, že zapájať sa do dobrovoľníckych aktivít je dôležité. Podľa nich tak dokážu prispieť k tomu, aby mesto na svojej kráse nestrácalo. Ba naopak, aby pôsobilo čisto a oku lahodiaco.

Na obrázku môže byť 1 osoba a vonku

Iniciatíva Naše mesto už 15 rokov prepája firmy, samosprávy a občiansky sektor. Spoločne pracujú na tom, aby vyčistili, skrášlili a zlepšili mestá, v ktorých žijeme.

Dobrovoľníci, ktorí sa do akcie zapájajú, vkladajú do nej nielen svoj čas, ale i kus práce. Ľudia z REDOX-ENEX sú vďační za túto príležitosť. Okrem toho, že urobili dobrú vec pre komunitné centrum, kolegovia sa stretli pri menej všednej práci, spoločne prišli na iné myšlienky a dokázali, že spoločne dokážu toho omnoho viac, ako by si mysleli. REDOX-ENEX je jednou z tých firiem, ktoré vedia, že firmy by mali preberať aj časť zodpovednosti za prostredie, v ktorom pôsobia. Zároveň sa zaujíma o dianie vo svojom okolí a snaží sa angažovať a mesto zveľaďovať nie len výstavbou nových krásnych stojísk na odpad. Spoločnosť verí, že výsledky spoločnej dobrovoľníckej práce obyvateľom prinesú krajšie mesto, v ktorom žijú.

Áno, v rámci spoločensky zodpovedného podnikania sa aj takýmto spôsobom snažíme odmeniť spoločnosti za to, že nám umožnila úspešne podnikať na Slovensku.

Návrat hore