Polopodzemné kontajnery MOLOK sú „Bear Resistant“

Sme držiteľmi certifikátu Black Bear Resistant!

 

Riešenie v oblasti odpadu by v Kanade nebolo úplné, bez riešenia problému medveďov napadajúcich nádoby na odpad. Takže v roku 2002, krátko po začatí podnikania v Kanade, spoločnosť Molok North America vyvinula kryt a zdvíhací systém ktoré odolajú útokom medveďov. Tieto kryty boli vyrobené z robustnej ocele a boli špeciálne navrhnuté tak, aby  zabránili vniknutiu voľne žijúcich živočíchov do kontajnera. Aj keď kontajnery Molok® emitujú minimálny zápach, medvede sú dosť chytré, aby zistili, kam sa majú vydať na občerstvenie.

Tieto kryty sú už v Kanade nainštalované a neustále sa používajú  už 18 rokov. Algonquin Park, The Township v údolí Madawaska, Peterborough County, národný park Prince Albert Saskatchewan, Fort McMurray Alberta commercial a Lil’wat – tieto a mnohé iné oblasti majú kontajnery Molok® nainštalované s ochrannými krytmi proti medveďom. V súlade s našimi modelmi M-5000, M-3000 a M-1300 existuje veľkosť krytu, ktorá vyhovuje každej aplikácii, kdekoľvek sa môže vyskytnúť populácia medveďov. To, čo platilo pred 18 rokmi, keď boli tieto veká vynájdené, stále platí dodnes.

S testovacou jednotkou Molok® umiestnenou v testovacom zariadení, vykonala WildSafeBC testy našich krytov proti útoku medveďov. Kontajnery boli naplnene potravinami s atraktívnou vôňou pre medvede a museli vydržať hodinu pred nájazdmi medveďov, bez toho aby poškodili kryt kontajnera.

Sme hrdí na to, že naše kontajnery a kryty bez problémov odolali útokom hladných medveďov bez väčšej ujmy.

 

Návrat hore