Polopodzemné kontajnery MOLOK sú „Bear Resistant“

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Riešenie v oblasti odpadu by v Kanade nebolo úplné, bez riešenia problému medveďov napadajúcich nádoby na odpad. Takže v roku 2002, krátko po začatí podnikania v Kanade, spoločnosť Molok North America vyvinula kryt a zdvíhací systém ktoré odolajú útokom medveďov. Tieto kryty boli vyrobené z robustnej ocele a boli špeciálne navrhnuté tak, aby  zabránili vniknutiu voľne žijúcich živočíchov do kontajnera. Aj keď kontajnery Molok® emitujú minimálny zápach, medvede sú dosť chytré, aby zistili, kam sa majú vydať na občerstvenie.

Tieto kryty sú už v Kanade nainštalované a neustále sa používajú  už 18 rokov. Algonquin Park, The Township v údolí Madawaska, Peterborough County, národný park Prince Albert Saskatchewan, Fort McMurray Alberta commercial a Lil’wat – tieto a mnohé iné oblasti majú kontajnery Molok® nainštalované s ochrannými krytmi proti medveďom. V súlade s našimi modelmi M-5000, M-3000 a M-1300 existuje veľkosť krytu, ktorá vyhovuje každej aplikácii, kdekoľvek sa môže vyskytnúť populácia medveďov. To, čo platilo pred 18 rokmi, keď boli tieto veká vynájdené, stále platí dodnes.

Sme radi, že vám môžeme oznámiť:

Sme držiteľmi certifikátu Black Bear Resistant!

 

S testovacou jednotkou Molok® umiestnenou v testovacom zariadení, vykonala WildSafeBC testy našich krytov proti útoku medveďov. Kontajnery boli naplnene potravinami s atraktívnou vôňou pre medvede a museli vydržať hodinu pred nájazdmi medveďov, bez toho aby poškodili kryt kontajnera.

Sme hrdí na to, že naše kontajnery a kryty bez problémov odolali útokom hladných medveďov bez väčšej ujmy.