SKY PARK by Zaha Hadid v centre Bratislavy je skutočne dotiahnutý do detailov, o čom svedčí aj návrh moderného ekologického systému zberu odpadov ako jeho súčasť. Polopodzemné kontajnery MOLOK od spoločnosti REDOX-ENEX boli jasnou voľbou.

Projekt SKY PARK pôsobí už na prvý pohľad nadčasovo. Kým rezidencie vytvárajú moderné centrum hlavného mesta, zrekonštruovaná Jurkovičova tepláreň dýcha históriou a tým láka široké spektrum ľudí. Historická budova teplárne je poslednou pamiatkou na zlatý vek priemyslu v Bratislave a vďaka svojmu nadčasovému dizajnu je aj Národnou kultúrnou pamiatkou. Kým rezidencie pôsobia moderne a dizajnovo, tepláreň si zachováva historickú tvár a odhaľuje svoju industriálnu minulosť.

Pri tvorbe projektu SKY PARK sa však myslelo nielen na spojenie budúcnosti s minulosťou. Bezpochyby ide udržateľnosť ruka v ruke s ostatnými atribútmi. Preto je súčasťou Jurkovičovej teplárne premyslený ekologický odpadový systém. Práve polopodzemné kontajnery MOLOK od spoločnosti REDOX-ENEX poskytujú návštevníkom teplárne vysoký komfort pri zbere a separovaní odpadov.

Výhod, ktoré tieto polopodzemné kontajnery majú, je viacero. Okrem iného, ich dizajn estetický dotvára komplexný obraz projektu a sú ohľaduplné k životnému prostrediu. Polopodzemné kontajnery MOLOK od spoločnosti REDOX-ENEX majú výrazne vyššiu kapacitu zberného miesta, vďaka čomu je znížená frekvencia vývozu. To vedie k redukcii nákladov a negatívnych vplyvov na životné prostredie.

Silnou stránkou nádob je tiež to, že dve tretiny ich kapacity sú pod zemou, kde je nižšia teplota, čím dochádza k spomaleniu rozkladu odpadu a následne k eliminácii zápachu. Odpad sa ukladá do hĺbky až 2,5 metra, čím dochádza k lepšiemu hutneniu vlastnou váhou odpadu. Takéto zberné kontajnery nie sú ani takým veľkým lákadlom k vandalizmu, či k opätovnému vyberaniu odpadu, ako tomu je pri klasických kontajneroch.

Jurkovičova tepláreň je originálnym miestom, ktoré prepojí kultúru s dynamickým pracovným priestorom. Okrem flexibilných kancelárií sa tu bude nachádzať verejný eventový priestor, kaviareň, galéria moderného umenia či reštaurácia.

Je to priestor, kde si každý nájde svoje miesto. Flexibilné kancelárie pod značkou BASE ponúknu svoje služby pre viaceré cieľové skupiny, od korporátnych klientov až po start-upy, freelancerov či študentovJurkovičova tepláreň predstavuje inšpiratívne miesto, kde sa zrodia nové myšlienky, nové väzby. Miesto, ktoré návštevníka nadchne nielen svojou industriálnou architektúrou, ale aj nadčasovým interiérovým dizajnom.

Sky Park